Specjalista ds. prognoz i analiz biznesowych

Twój zakres obowiązków:

  • Codzienne monitorowanie i prognozowanie wolumenów zakupowych i sprzedażowych,
  • Analizowanie zapotrzebowania określanego przez klientów i prognozowanie zużycia po stronie klientów,
  • Dbanie o efektywną komunikację i przepływ informacji w obszarze wykonywanych prognoz,
  • Współpraca z działem sprzedaży przy określaniu sytuacji rynkowej, czynników ryzyka mającej wpływ na wolumeny sprzedaży.,
  • Wsparcie procesu planowania i budżetowania,
  • Wypracowanie standardów współpracy z klientami w obszarze prognozowania,
  • Współpraca z działami zakupów i sprzedaży w zakresie prognozowania wolumenów,
  • Udoskonalanie i standaryzacja procesu prognozowania zapotrzebowania na gaz,
  • Praca z różnymi działami w celu dostarczenia planów rozwojowych, zarządzania marżą, itp.,
  • Przygotowywanie raportów wspomagających podejmowanie decyzji biznesowych w firmie,
  • Raportowanie KPI na wewnętrzne potrzeby,
  • Wykonywanie analiz ad hoc na potrzeby Zarządu.

Nasze wymagania:

  • Wyższe wykształcenie (związane z analizami finansowymi lub analizami sprzedaży, matematyką, statystyką lub pokrewne),
  • 2-3 lata doświadczenia w podobnym obszarze,
  • Biegła znajomość obsługi MS Excel,
  • Silne kompetencje analityczne,
  • Bardzo dobre zrozumienie obszarów handlu, zakupów i finansów,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów,
  • Wysoko rozwinięte kompetencje komunikacyjne,
  • Umiejętność prezentowania danych na potrzeby biznesu,
  • Dociekliwość, wytrwałość, niezależność i wysoki poziom asertywności,
  • Chęć do ciągłej nauki i rozwoju, umiejętność szybkiego uczenia się,
  • Umiejętność kwestionowania status quo i wysoce rozwinięta proaktywność,
  • Umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji,
  • Biegła znajomość języka angielskiego,
  • Wiedza techniczna i znajomość branży będzie dodatkowym atutem,
  • Wiedza z obszaru statystyki i BI będzie dodatkowym atutem,

Znajomość SAP będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy:

  • plan wdrożenia dostosowany do kompetencji i wiedzy kandydata
  • życzliwy zespół służący radą i wsparciem
  • możliwość stałego rozwoju poprzez uczestnictwo w szkoleniach