Kalkulator oszczędności smartDRIVE

Sprawdź poziom oszczędności i okres zwrotu z inwestycji

Sprawdź, jak bardzo zmiana floty z oleju napędowego na LNG jest opłacalna dla twojej firmy.

DUON smartDRIVE to model, który umożliwia kupno gazu LNG w celach transportowych wszystkim firmom, które posiadają flotę pojazdów ciężarowych i są zainteresowane realnymi oszczędnościami.

DUON zajmuje się budową stacji tankowania LNG, gwarantując przy tym stałe dostawy gazu i serwis instalacji.

smartDRIVE – W drodze do celu

Skroplony gaz ziemny (LNG) możliwy jest do wykorzystania jako paliwo do napędu pojazdów. W ofercie wiodących producentów znajdują się ciągniki siodłowe oraz pojazdy ciężarowe z zabudową skrzyniową lub specjalistyczną (na przykład śmieciarki) z jednostkami napędowymi zasilanymi LNG.

Podstawowe korzyści z przejścia na pojazdy zasilane skroplonym gazem ziemnym to przede wszystkim aspekty ekonomiczne. Koszty zakupu paliwa w porównaniu do oleju napędowego są niższe nawet o 30%, co jest związane m.in. z zerową akcyzą na to paliwo w Polsce.

Wymierną korzyścią dla transportu międzynarodowego, są także zniesione opłaty drogowe na terenie Niemiec do końca 2023 roku (oszczędności rzędu 18,7 eurocenta za każdy przejechany kilometr w porównaniu do pojazdów diesla z klasą silnika EURO 6). Ponadto, pojazdy zasilane LNG charakteryzują się mniejszą awaryjnością niż te napędzane dieslem, co skutkuje mniejszymi kosztami serwisowymi i rzadszymi przestojami związanymi z naprawami pojazdu.

Silniki napędzane LNG mają także szereg zalet proekologicznych. Przede wszystkim spalanie gazu ziemnego zamiast oleju napędowego pozwala na znaczące obniżenie emisji zanieczyszczeń. Praktycznie całkowicie wyeliminowana jest emisja pyłów PM10 i PM2,5. Emisja CO2 zmniejsza się o ok. 25%. Dodatkowo tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx) są zredukowane odpowiednio o 90 i 70 procent.

Pojazdy ciężarowe zasilane metanem to już nie tylko trend mający na celu zoptymalizowanie kosztów posiadanej floty, czy bycie bardziej przyjaznym środowisku. Ze względu na wciąż zaostrzające się przepisy dotyczące emisji spalin, jednostki napędowe zasilane LNG stają się oczywistym oraz oczekiwanym rozwiązaniem i następcą silników na olej napędowy.

DUON smartDRIVE to model, który umożliwia kupno gazu LNG w celach transportowych wszystkim firmom, które posiadają flotę pojazdów ciężarowych i są zainteresowane realnymi oszczędnościami. DUON zajmuje się budową stacji tankowania LNG, gwarantując przy tym stałe dostawy gazu i serwis instalacji.

Jeżeli chciałbyś uzupełnić swoją flotę transportową o pojazdy zasilane LNG, ale obawiasz się, że nie będziesz miał gdzie ich tankować, lub chciałbyś zabezpieczyć swój biznes poprzez posiadanie własnego magazynu paliwa dla już posiadanej floty zasilanej skroplonym gazem ziemnym, DUON smartDRIVE jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. DUON, w ramach współpracy, nie tylko zapewni dostawy LNG dla Twojej floty, ale także wybuduje stację tankowania pojazdów dostosowaną do Twoich potrzeb.

Dzięki rozwiązaniom telemetrycznym zastosowanym w naszych instalacjach, DUON bierze na siebie pełną odpowiedzialność za kwestię zamówień dostaw gazu, dzięki czemu nie musisz martwić się o cykliczność dostaw i stan magazynowy w zbiorniku.

DUON smartDRIVE umożliwia zarówno zasilanie pojazdów na potrzeby własne, jak i w odpowiedniej konfiguracji sprzętowej, pozwala na sprzedaż paliwa klientom zewnętrznym.