Skąd bierzemy gaz LNG?

Skąd w DUON bierzemy gaz LNG? Źródła pozyskiwania skroplonego gazu ziemnego są różne, a należą do nich m.in.: terminale LNG oraz punkty skraplania gazu ziemnego. Poznaj wszystkie nasze obiekty źródłowe.

Mapa źródeł i terminali przeładunkowych LNG

W ramach obsługi posprzedażowej w DUON nasi dyspozytorzy w trybie ciągłym, za pomocą systemów telemetrycznych, monitorują pracę instalacji gazowych lub stan zapasów LNG u Klienta. Model jest tak wygodny, że Klienci mogą całkowicie zapomnieć o terminach dostaw i źródłach z których gaz jest pozyskiwany. Dla tych, którzy jednak chcieliby wiedzieć więcej, przygotowaliśmy mapę terminali przeładunkowych LNG.

Infrastruktura gazowa jest intensywnie rozwijana w całej Europie w związku z rosnącą popularnością gazu jako paliwa stanowiącego alternatywę dla węgla. Na Starym Kontynencie istnieje wiele terminali przeładunkowych za pośrednictwem, których gaz skroplony jest regazyfikowany bezpośrednio do sieci gazowej, a także przeładowywany na autocysterny w formie skroplonej. Gaz LNG tankowany do cystern kriogenicznych jest rozwożony do instalacji działających przy fabrykach, szklarniach, suszarniach itp. a następnie na miejscu poddawany jest regazyfikacji. W czasie tego procesu  z fazy skroplonej przechodzi w fazę lotną, by trafić do odbiorców.

W DUON posiadamy wieloletnie kontrakty na dostawy gazu ziemnego, który otrzymujemy z wielu źródeł za pośrednictwem szeregu terminali i punktów skraplania gazu ziemnego, rozlokowanych zarówno w Polsce, jak i  kilku europejskich państwach.

Poniżej mapa, źródeł z których pozyskujemy gaz LNG:

Skąd bierzemy gaz LNG? - mapa źródeł

Punkty skraplania gazu ziemnego:

  • Tłocznia Gazu w Odolanowie,
  • Odazotownia w Grodzisku Wielkopolskim

Gaz LNG z całego świata pozyskujemy w terminalach LNG:

  • Świnoujściu,
  • Kłajpedzie na Litwie,
  • Rotterdamie w Holandii,
  • Zeebrugge w Belgii.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o źródłach gazu ziemnego, jego parametrach oraz warunkach współpracy z DUON, zadzwoń do nas pod numer (+48) 61 102 72 22 lub napisz email na info@duon.pl.

Przeczytaj również:

Instalacja LNG – budowa i zastosowanie