Dodaj GAZu jako Partner DUON – dołącz do nas i poznaj korzyści z naszego Programu Partnerskiego

Czy można jednocześnie usprawnić przejście na gaz naszych Klientów i wypromować markę w różnych branżach? Z Programem Partnerskim DUON takie korzyści są na wyciągnięcie ręki. Z tego artykułu dowiesz się, jak zostać partnerem DUON, jak działa program i dlaczego warto do niego przystąpić.

Czy chcesz być częścią ekosystemu ułatwiającego realizację projektów energetycznych opartych o gaz ziemny?

Rozwiązania energetyczne oparte o gaz ziemny są tak różnorodne, jak potrzeby firm które wykorzystują to paliwo do zasilania procesów technologicznych. Zależą od branży, natury usługi lub produktu danej firmy, wielkości przedsiębiorstwa, lokalizacji i wielu innych czynników.

Kluczowe w odpowiednim zaplanowaniu projektu, uszytego na miarę potrzeb danego Klienta, jest doświadczenie budowane latami. Alternatywą jest posiadanie sprawdzonych i doświadczonych Partnerów, z którymi można takie projekty realizować.

Do kogo kierujemy nasz Program Partnerski DUON?

Wiele lat doświadczeń w realizacji wspólnych projektów gazowych uświadomiło nam, że  najefektywniej współpracuje się wspólnie z innymi  podmiotami, bezpośrednio zaangażowanymi w obsługę Klientów. Projektanci instalacji, audytorzy i doradcy energetyczni oraz finansowi, czy radcy prawni, znają dylematy, przed którymi stają przedsiębiorcy realizujący projekty energetyczne w swoich firmach. Łącząc to z wiedzą producentów kotłów, instalacji gazowych i bezpieczeństwa, czy wykonawców prac budowlanych, możemy spokojnie założyć, że projekt jest w rękach właściwych ludzi. 

Trudno oczekiwać, że tak szeroki wachlarz kompetencji i doświadczeń, dostosowanych do potrzeb konkretnego Klienta, można zgromadzić pod jednym dachem. I tu przydaje się Program Partnerski DUON.  

Ekosystem przyjazny projektom energetycznym

Naszym celem jest stworzenie wspólnoty z prawdziwego zdarzenia, która będzie realizować kompleksowe projekty transformacji energetycznej i dekarbonizacji przedsiębiorstw. Takiej, w której Partnerzy służą sobie pomocą i otrzymują wsparcie DUON, gdzie każdy z nas dokłada cegiełkę do budowania nowej jakości relacji biznesowych. Wspólnota Partnerów DUON otrzyma dostęp do dużej bazy firm i wiedzy, również w postaci szkoleń, a także możliwości, takich jak poprawa widoczności marki w konkretnej branży.

Elastyczność Programu Partnerskiego DUON dotyczy nie tylko możliwości współpracy, ale przede wszystkim tego, co najważniejsze dla każdego Partnera: szerokiej palety, jasno określonych i wymiernych korzyści.

Co zyskasz dzięki programowi partnerskiemu?

Kluczowe korzyści z udziału w Programie Partnerskim DUON dzielimy na 4 kategorie:

  • Rozwojowe: transfer know-how pomiędzy Partnerami, w obszarze technologii gazowych i możliwości ich zastosowania w różnych branżach, poprzez szkolenia indywidualne, spotkania, webinary czy dedykowane dla Partnerów materiały informacyjne.  
  • Organizacyjne: wsparcie dedykowanego opiekuna DUON i dostęp do narzędzi przydatnych we współpracy oraz wzajemnej komunikacji. Spotkania indywidualne oraz integracyjne połączone z transferem wiedzy specjalistycznej i rynkowej dotyczącej trendów na rynku energetyczno-paliwowym. 
  • Finansowe: możliwość uczestnictwa w już realizowanych projektach DUON oraz rozwój potencjału sprzedażowego dzięki polecaniu Twoich usług innym Partnerom i Klientom DUON. Przygotowaliśmy także atrakcyjny system wynagradzania i motywacji dla Partnerów. 
  • Wizerunkowe: możliwość prowadzenia wspólnych działań marketingowych tj. wspólny udział w targach i konferencjach, przygotowywania materiałów promocyjnych dotyczących wspólnych projektów prezentowanych w mediach, na blogu DUON lub podczas prelekcji na wydarzeniach branżowych.

Tylko 5 kroków do partnerstwa z DUON:

  • Krok I: Przedstawimy Ci DUON. Dowiesz się kim jesteśmy, o jakie wartości się opieramy i jak pracujemy, opowiemy Ci jakich mamy Klientów oraz co możemy wspólnie zrobić dla Twoich Klientów.
  • Krok II: Przedstawisz nam siebie i swoje doświadczenia. Chcemy poznać Twój profil działania, to czym się kierujesz w biznesie, jak również, jakie usługi i produkty oferujesz? Będziemy chcieli dowiedzieć się kto jest Twoim Klientem i jaka jest historia Twojej firmy?
  • Krok III: Określimy możliwie wspólne punkty styku i cele. Ustalimy, jakie mamy możliwości. Na przykład: Twoim celem może być zwiększenie widoczności Twojej marki w innych branżach powiązanych z gazem ziemnym, w tym w postaci LNG.
  • Krok IV: Jeśli znajdziemy wspólny mianownik naszych działań, ustalimy warunki współpracy i przeprowadzimy stosowne szkolenia, zależnie od Twoich potrzeb.
  • Krok V: Rozpoczynamy współpracę i zaczynamy.

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy firma Z, która chce przejść na gaz ziemny, trafia do DUON. My rozpoznajemy potrzeby Klienta oraz etap realizacji transformacji energetycznej. Następnie, w zależności od potrzeb , zapraszamy Partnerów do rozmów i wsparcia realizacji danej inwestycji. Po zakończeniu prac Klient rozlicza się z Partnerem bezpośrednio za jego usługi, a z nami za nasze. Istnieje też możliwość sfinansowania przez DUON realizacji projektu oferowanej przez Partnera, jeśli Klient nie dysponuje wolnymi środkami finansowymi, które później zostaną rozliczone w ramach realizacji umowy na gaz.

System działa podobnie, gdy to u Partnera pojawia się potencjalny Klient, który nie ma dostępu do gazu lub szuka alternatywy dla dostawcy operującego na danym terenie. Wtedy Partner kontaktuje Klienta z naszymi ekspertami i wspólnie (lub osobno, w zależności od potrzeb), dokonują analizy potrzeb danej firmy. Jeśli Klient uznaje, że zaprezentowane rozwiązanie spełnia jego oczekiwania podpisujemy umowę na dostawy gazu oraz ewentualne sfinansowanie inwestycji, w której realizacji, w ramach swoich kompetencji uczestniczy również Partner. 

Co poza projektami komercyjnymi?

Jako firma, która bierze czynny udział w kreowaniu trendów rynku energetycznego, w sektorze gazowym, dbamy o edukację przedsiębiorstw i specjalistów. Jesteśmy w stanie wspólnie działać na rzecz poprawy jakości życia i ograniczania emisji szkodliwych związków, jak również działać na korzyść naszych Klientów. W tym celu zapraszamy do współpracy organizacje oraz współpracujących z nimi ekspertów obszaru energetyczno-paliwowego, z którymi rozmawiamy wspólnie o najlepszych rozwiązaniach dla Klientów końcowych, które będziemy proponować w ramach realizacji wspólnych projektów.

W obszarze współpracy z poszczególnymi Partnerami gwarantujemy cykliczne spotkania (w wersji tradycyjnej lub online), w ramach których będziemy wspólnie weryfikować dopasowanie warunków i modyfikować je, aby  współpraca była optymalna dla Partnerów i Klientów. Spotkania będą służyły także omówieniu możliwości realizacji kolejnych projektów, jak również statusu tych w trakcie.

Nie martw się formalnościami – chcemy odpowiadać na różne potrzeby naszych Partnerów. Współpracujemy na sprawdzonych i potwierdzonych scenariuszach kooperacji, które dają możliwość takiego samego i równego rozwoju każdemu Partnerowi DUON. Nie ma równych i równiejszych. Każdy ma takie same warunki, a sposób współpracy decyduje o możliwościach dostępu do szerszej gamy benefitów.

Co dalej? Spotkanie, rozmowa, wideokonferencja?

Jeśli masz pytania i jesteś zainteresowany naszym programem, skontaktuj się z dedykowaną osobą, która odpowiada za Program Partnerski DUON.

Znamy rynek i jego specyfikę biznesową. Skontaktuj się z nami, nawet jeśli obawiasz się zależności rynkowych lub narażenia relacji z obecnymi Partnerami czy Klientami. Porozmawiamy o możliwościach współpracy i Twoich indywidualnych potrzebach.

Osoba odpowiedzialna za Program Partnerski DUON:

Krzysztof Łuczak – Regionalny Dyrektor Sprzedaży DUON

Telefon: +48 725 880 520

E-mail: krzysztof.luczak@duon.pl

Przeczytaj również:

Jak przebiega współpraca z dostawcą LNG? – na przykładzie DUON

Branże wybierające LNG, czyli z jakimi branżami współpracujemy

Kategorie
Dla firmy
Tagi
program partnerski