Praca w dobie koronawirusa

Z powodu epidemii koronawirusa wywołującego chorobę Covid-19, Spółka DUON Dystrybucja wdrożyła szereg działań prewencyjnych, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki wirusa. Jednocześnie Spółka bez przeszkód realizuje wszystkie zobowiązania wynikające z zawartych umów oraz obowiązki ustawowe jako operator systemu dystrybucyjnego.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników

Od 12 marca pracownicy Spółki uzyskali możliwość pracy zdalnej. Aby nie zaburzać funkcjonowania firmy, w jej siedzibie dyżurują pracownicy sekretariatu, Departamentu Obsługi Klienta i dyspozycji. Ograniczeniu uległy również wyjazdy w celach służbowych. Na czas pandemii, do odwołania, zawieszone zostały wszystkie zaplanowane szkolenia. Firma wdrożyła system wideo- i telekonferencji, który umożliwia zdalne załatwienie wielu spraw. System wykorzystywany jest również do spotkań wewnętrznych. Aby praca na odległość przebiegała efektywnie i zgodnie z prawem wprowadzono instrukcje, regulaminy i procedury opisujące sposób postępowania w przypadku tego rodzaju organizacji pracy. W trosce o bezpieczeństwo pracowników zostały zakupione środki dezynfekcyjne, rękawiczki, a także lampy bakteriobójcze do odkażania pomieszczeń. Przed powrotem pracowników firma planuje ozonowanie wszystkich biur.

Najwyższe standardy transportu

Praca DUON w czasie koronawirusaSpółka podjęła również działania ochronne mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa w szeregach pracowników i odbiorców DUON Logistyka. Kierowcy są wyposażeni w niezbędne sprzęty takie jak maseczki, przyłbice oraz płyny do dezynfekcji, które są na bieżąco uzupełniane. Pracownicy DUON Logistyka spełniają wszystkie wymogi uprawniające ich do załadunku w terminalach w Kłajpedzie, Odolanowie, Grodzisku, a także w Świnoujściu, gdzie pracownik ochrony przed wjazdem każdorazowo zbiera wywiad i mierzy temperaturę ciała kierowcy. A na rozładunkach i załadunkach zachowują bezpieczną odległość.

Budowana przez lata infrastruktura, wdrożone procedury i zastosowane rozwiązania w obecnej sytuacji pozwalają zapewnić bezpieczeństwo dostaw i nieprzerwane świadczenie usług.

Pomagamy

W tych trudnych dla wszystkich dniach liczy się solidarność. w DUON Dystrybucja staramy się wsłuchiwać w głos tych, którzy walczą o nasze życie i zdrowie. W ramach wsparcia dostarczyliśmy 3000 maseczek chirurgicznych do zaprzyjaźnionych szpitali w Złotowie, Nowym Mieście nad Pilicą i Grudziądzu.

Kontakt dla klientów:
tel. +48 61 102 72 22
email: info@duon.pl

Przeczytaj również:

Wyzwania rynku LNG w ciężkim transporcie samochodowym w Polsce

LNG paliwem przyszłości w branży transportowej

Włącz efektywność – przejście na LNG w transporcie generuje realne oszczędności

Logistyka Nowej Generacji wspiera ekologię

Wielka kumulacja KORZYŚCI to przyszłość TSL

Ciężarówki na LNG – Dlaczego wybraliśmy gaz do napędu ciężarówek?

Ekologia na kółkach, czyli jak LNG wpływa na transport i niskoemisyjność

W drodze do celu z DUON smartDRIVE

5 rzeczy, które trzeba rozważyć przed przejściem z diesla na gaz w napędzaniu pojazdów