Praca w dobie koronawirusa

Z powodu epidemii koronawirusa wywołującego chorobę Covid-19, Spółka DUON Dystrybucja wdrożyła szereg działań prewencyjnych, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki wirusa. Jednocześnie Spółka bez przeszkód realizuje wszystkie zobowiązania wynikające z zawartych umów oraz obowiązki ustawowe jako operator systemu dystrybucyjnego.

 

 

W trosce o bezpieczeństwo pracowników

 

Od 12 marca pracownicy Spółki uzyskali możliwość pracy zdalnej. Aby nie zaburzać funkcjonowania firmy, w jej siedzibie dyżurują pracownicy sekretariatu, Departamentu Obsługi Klienta i dyspozycji. Ograniczeniu uległy również wyjazdy w celach służbowych. Na czas pandemii, do odwołania, zawieszone zostały wszystkie zaplanowane szkolenia. Firma wdrożyła system wideo- i telekonferencji, który umożliwia zdalne załatwienie wielu spraw. System wykorzystywany jest również do spotkań wewnętrznych. Aby praca na odległość przebiegała efektywnie i zgodnie z prawem wprowadzono instrukcje, regulaminy i procedury opisujące sposób postępowania w przypadku tego rodzaju organizacji pracy. W trosce o bezpieczeństwo pracowników zostały zakupione środki dezynfekcyjne, rękawiczki, a także lampy bakteriobójcze do odkażania pomieszczeń. Przed powrotem pracowników firma planuje ozonowanie wszystkich biur.

 

 

Najwyższe standardy transportu

 

Spółka podjęła również działania ochronne mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa w szeregach pracowników i odbiorców DUON Logistyka. Kierowcy są wyposażeni w niezbędne sprzęty takie jak maseczki, przyłbice oraz płyny do dezynfekcji, które są na bieżąco uzupełniane. Pracownicy DUON Logistyka spełniają wszystkie wymogi uprawniające ich do załadunku w terminalach w Kłajpedzie, Odolanowie, Grodzisku, a także w Świnoujściu, gdzie pracownik ochrony przed wjazdem każdorazowo zbiera wywiad i mierzy temperaturę ciała kierowcy. A na rozładunkach i załadunkach zachowują bezpieczną odległość.

Budowana przez lata infrastruktura, wdrożone procedury i zastosowane rozwiązania w obecnej sytuacji pozwalają zapewnić bezpieczeństwo dostaw i nieprzerwane świadczenie usług.

 

 

Pomagamy

 

W tych trudnych dla wszystkich dniach liczy się solidarność. w DUON Dystrybucja staramy się wsłuchiwać w głos tych, którzy walczą o nasze życie i zdrowie. W ramach wsparcia dostarczyliśmy 3000 maseczek chirurgicznych do zaprzyjaźnionych szpitali w Złotowie, Nowym Mieście nad Pilicą i Grudziądzu.

 

duon-praca-w-dobie-koronawirusa