7 najważniejszych zalet gazu ziemnego

Komfort użytkowania, bezpieczeństwo, realne oszczędności. Gaz ziemny jest aktualnie najlepszym dostępnym paliwem do użytku domowego z wielu powodów. My przedstawiamy siedem najważniejszych z nich.

1. Wygoda

Dzięki gazowi ziemnemu nigdy nie zabraknie Ci paliwa. Rurociągi podziemne oznaczają brak zakłóceń w dostawach. W przeciwieństwie do innych źródeł ciepła, które pozostawiają popioły i zapach, gaz ziemny jest paliwem czystym, które nie generuje produktów ubocznych spalania. Gaz ziemny to wygoda dla użytkowników domu – począwszy od natychmiastowego, przytulnego ciepła, przez szybkie gotowanie, po możliwość długich pryszniców czy kąpieli bez obaw o wyczerpanie ciepłej wody.

2. Wszechstronność

Gaz ziemny to zdecydowanie więcej niż tylko ogrzewanie domu. Może być stosowany do podgrzewania wody, suszenia ubrań, gotowania i uruchamiania nastrojowych kominków. W lecie może posłużyć jako paliwo do grilla, oświetlenia gazowego, a nawet do podgrzewania basenu czy wanny z hydromasażem!

3. Oszczędność

Zalety gazu ziemnego

Nowoczesne grzewcze urządzania gazowe umożliwiają regulację, która pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej. Mamy zawsze możliwość kontroli ilości zużytego gazu i optymalizacji pracy  urządzeń biorąc pod uwagę temperaturę czy osobiste preferencje. Nowoczesne kotły są kompaktowe,  nie musimy także myśleć o kłopotliwym magazynowaniu paliwa, więc oszczędzamy również sporo miejsca.

 

4. Bezpieczeństwo

Gaz ziemny jest jednym z najbezpieczniejszych źródeł energii na świecie. Ponieważ jest nawaniany – zyskuje charakterystyczny zapach, który może  sygnalizować o nieszczelności instalacji, a tym samym zwiększać bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego z roku na rok rośnie liczba gospodarstw domowych, które go wykorzystują.

5. Ciągłość dostaw i niezależność

Gaz ziemny jest doprowadzony do  gospodarstwa domowego podziemnym rurociągiem i jest to przypływ stały. Użytkownik nie musi się więc martwić, że zabraknie mu paliwa. A wiele urządzeń zasilanych gazem ziemnym działa podczas przerwy w dostawie prądu, ogrzewając wodę czy umożliwiając przygotowanie posiłku.

6. Korzyści dla środowiska

Pod każdym względem gaz ziemny jest obecnie najlepszą alternatywą energetyczną. Jest najbardziej ekologicznym paliwem kopalnym i stanowi tym samym pomost pomiędzy węglem a nieemisyjnymi źródłami energii.

7. Wzrost wartości nieruchomości

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej i nowoczesna energooszczędna instalacja podnoszą atrakcyjność i wartość inwestycji, co może mieć kluczowe znaczenie przy jej sprzedaży.

Kontakt dla klientów:
tel. +48 61 102 72 22
email: info@duon.pl

Przeczytaj również:

Emisja CO2 w Polsce

Gaz ziemny a ochrona środowiska

Jak oszczędzać gaz?

Jak walczyć ze smogiem w domu?

Jak właściwie użytkować instalację gazową?

Historia gazu LNG