20 lat DUON Dystrybucja sp. z o.o.

Rok 2020 jest szczególny w  działalności naszej firmy, ponieważ mija właśnie 20 lat od jej powstania. To doskonała okazja do podsumowania dwóch dekad, które upłynęły pod znakiem dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa.

Historia spółki

20 lat DUON

Historia DUON sięga 2000 r., kiedy w Wysogotowie k. Poznania została założona spółka KRI. W 2002 roku rozpoczęła dystrybucję i sprzedaż gazu ziemnego, zarówno poprzez sieć gazociągów, jak i w postaci skroplonej (LNG). W 2007 roku przekształciła się w spółkę akcyjną. KRI S.A. kupiła spółkę PGS wyspecjalizowaną w transporcie LNG. Trzy lata później rozszerzono ofertę o sprzedaż gazu płynnego LPG. W kwietniu 2011 KRI S.A. połączyła się z grupą kapitałową CP Energia S.A. Po  fuzji w maju 2012 roku nazwa spółki-matki została zmieniona na Grupa DUON S.A., a w kolejnych miesiącach 2012 r. zmienione zostały także nazwy spółek zależnych. KRI S.A. została przekształcona w DUON Dystrybucja S.A. Po latach przekształceń, w 2017 roku DUON Dystrybucja sp. z o.o. weszła w szeregi Grupy Energetycznej należącej do funduszu Infracapital, będącego częścią międzynarodowej grupy finansowej M&G Plc.

Mocni w LNG 

Aktualnie dostarczamy gaz ziemny skroplony (LNG) na obszarze całego kraju, poprzez własną infrastrukturę, tj. sieci dystrybucyjne oraz stacje regazyfikacji LNG. Jesteśmy obecnie liderem na rynku pod względem udziału w sprzedaży gazu ziemnego w postaci LNG. Oferujemy przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązania energetyczne na bazie ekologicznych paliw. Oferujemy gaz ziemny zarówno ze źródeł krajowych, jak i zagranicznych. Obecnie posiadamy ponad 680 km własnych gazociągów, przyłączonych do krajowego systemu gazowego oraz kilkanaście instalacji LNG.

Rozwiązania na miarę potrzeb

Dzięki wiedzy i doświadczeniu, nabywanych przez dwie dekady, nasi klienci mogą funkcjonować efektywniej w obszarze energetycznym. Podejmując partnerską współpracę, razem możemy znaleźć najlepszą drogę do ekologicznego, ekonomicznego i bezpiecznego rozwoju ich działalności. W tym celu proponujemy sprawdzone i nowoczesne rozwiązania, które są dopasowane do potrzeb naszych klientów. Stawiamy na kompleksowość i wydajność, ale nie zapominamy również o ochronie środowiska. Właśnie dlatego nasze rozwiązania opieramy na gazie ziemnym.

Innowacyjne modele smartGAZ i smartDRIVE

Opracowaliśmy korzystne dla odbiorców modele współpracy, takie jak model smartGAZ dla przedsiębiorstw umożliwiający przejście na gaz ziemny do produkcji, ogrzewania, a nawet transportu, bez konieczności oczekiwania na wybudowanie gazociągu. Innym modelem jest smartDRIVE – produkt dedykowany dla transportu, dzięki któremu możliwy jest zakup gazu w celach pędnych we wszystkich firmach, które mają flotę pojazdów i są zainteresowane realnymi oszczędnościami.

Nasz dział R&D nie spoczywa na laurach i nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które przysłużą się wielu branżom.

Okrągłą rocznicę działalności zdecydowaliśmy się uczcić nowym, okolicznościowym logo, które będzie nam towarzyszyć w 2020 roku. Znak będzie pojawiał się w mediach społecznościowych i na materiałach firmowych.

Kontakt dla klientów:
tel. +48 61 102 72 22
email: info@duon.pl

Przeczytaj również:

Jak przebiega współpraca z dostawcą LNG? – na przykładzie DUON

Branże wybierające LNG, czyli z jakimi branżami współpracujemy

Setki dostaw, nowe kontrakty, ekologiczne rozwiązania – DUON podsumowuje 2020 rok

Efektywna rewolucja – wykorzystanie LNG w przemyśle mięsnym

Grupa Tarczyński SA stawia na LNG

DUON partnerem strategicznym Kongresu Mięsnego 2020

DUON Dystrybucja dostarczy gaz ziemny do Grupy Producentów Rozsad Krasoń sp. z o.o.

DUON Dystrybucja dostarcza gaz ziemny do Gospodarstwa Ogrodniczego Piotr Kociszewski

Dwie spółki ciepłownicze z Grupy GGE sprzedane – postawiliśmy kolejny krok w kierunku odejścia od węgla m.in. na rzecz gazu LNG

DUON Dystrybucja głównym odbiorcą LNG od PGNiG