Setki dostaw, nowe kontrakty, ekologiczne rozwiązania – DUON podsumowuje 2020 rok

Grudzień to czas podsumowań i wyciągania wniosków na przyszłość. Mijający rok był inny niż zazwyczaj – z wielu względów. Jak w tym specyficznym okresie radziliśmy sobie w DUON? W poniższym tekście dzielimy się naszymi doświadczeniami i opowiadamy, jakie projekty z sukcesem zrealizowaliśmy. Prezentujemy też tegoroczne wyniki i plany na rok 2021.

ekologiczne rozwiązania duon

Mijający rok był szczególnie trudny dla polskiej gospodarki. Wiele ważnych sektorów podupadło lub straciło dynamikę rozwoju. Jednak mimo trudności i ciągłej niepewności, branża energetyczna zachowała stabilność. W przypadku DUON udało się odnotować ciekawe wyniki liczbowe, ale także zrealizować serię projektów, które pozytywnie wpłyną na przyszłą działalność spółki.

Kontrakty i sprzedaż w 2020 roku

Mogłoby się wydawać, że ograniczenia w kontaktach międzyludzkich, spowodowane pandemią, odbiją się na wynikach sprzedażowych. Jednak skrupulatna praca zespołu, pełne zaangażowanie oraz skuteczna komunikacja z klientami sprawiły, że na bazie nowo pozyskanych kontraktów, wzrost sprzedaży gazu w stosunku do 2020 w kolejnych latach będzie wynosił  22%. Z kolei liczba współpracujących z nami klientów, podobnie jak w 2019, wzrosła o około 24%.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy zrealizowaliśmy ponad 1500 dostaw gazu do klientów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 100% z nich było przeprowadzonych na czas – niezależne od tego, w jaki rejon Polski czy Europy należało dostarczyć zamówienie.

Dzięki sprawnemu działaniu naszego zaplecza logistycznego, dostawy są przeprowadzane zgodnie z terminem i bezproblemowo. Klient zawsze ma pewność, że nie zabraknie mu paliwa, a jego przedsiębiorstwo będzie dalej płynnie funkcjonować. Rzetelność i terminowość sprawiają, że klienci zostają z nami na dłużej. Świadczy o tym fakt, że w 2020 wielu z nich przedłużyło umowę współpracy. 

Oprócz tego, jako spółka, cały konsekwentnie rozwijamy nasze sieci gazowe, doprowadzając gaz do kolejnych odbiorców. W tym roku wybudowaliśmy 15 kilometrów gazociągów między innymi w Czempiniu, Kosowie Lackim, Krośniewicach i  Złotowie.

Ekologia i rozwój jako priorytety

Powyższe dane i wyniki sprzedażowe są ważne, jednak znaczącym krokiem było dla nas przeprowadzenie kilku projektów, które pozytywnie wpłynęły na rozwój firmy. Bardzo istotną inwestycją jest przejście na eko flotę – zakupiliśmy 10 ciągników na LNG, które będą dostarczać paliwo do naszych klientów. Dzięki temu rozwiązaniu mamy realny wpływ na ochronę środowiska. Przełoży się to także na oszczędności, dzięki czemu będziemy mogli uatrakcyjniać naszą ofertę dla klientów. Ponadto w planach jest budowa własnej stacji tankowania LNG dla floty DUON oraz dla klientów z zewnątrz.

W trakcie minionych dwunastu miesięcy nasz zespół, liczący obecnie 80 osób, odbył wiele szkoleń, między innymi z tematyki lean management, BHP oraz zarządzania zasobami. W 2020 do załogi DUON dołączyło 8 nowych pracowników. Zasilone zostały działy sprzedaży, obsługi klienta, inwestycji i rozwoju, a także finansów. W najbliższym czasie planujemy nadal rozbudowywać zespół. W nowym roku wystartują kolejne rekrutacje. W związku z tym w grudniu 2020 odświeżyliśmy profil pracodawcy DUON na portalu Pracuj.pl.

Co w 2021 roku?

Nowy rok to kolejne wyzwania. Będziemy pracować nad zmianą i rozbudową bazy logistycznej pod kątem zakupionych pojazdów na LNG. Jako firma, chcemy też edukować przedsiębiorców w temacie dekarbonizacji przemysłu, czyli przejścia z węgla na gaz, a także wykorzystania LNG do kogeneracji. Poza tym rok 2021 to czas dalszego rozwoju produktów smartDRIVE i smartGAZ.

Od stycznia rozpoczynamy rozszerzone działania komunikacyjne na własnych kanałach: blogu, profilu DUON na LinkedIn oraz kanale YouTube. Planujemy także zintensyfikować naszą obecność w mediach – zarówno ogólnoinformacyjnych oraz branżowych. Naszym klientom da to dostęp do wysokiej jakości wiedzy, która pozwoli podejmować dobre decyzje dla ich biznesu. 

Mimo kryzysu ekonomicznego, z którym obecnie gospodarka ma do czynienia, dalej chcemy kontynuować bieżącą działalność, realizując swoje cele z pełnym zaangażowaniem. Liczmy, że w nadchodzącym roku tendencje wzrostowe zostaną utrzymane, a być może będą dla nas jeszcze bardziej korzystne. 

W tym miejscu chcemy również podziękować klientom i partnerom za współpracę i owocny rok, mimo wielu trudności. Wyrażamy wielkie nadzieje, że wspólnymi siłami uda nam się odnieść sukces w 2021 roku.

Pamiętajmy: #LepiejNaGaz!

Kontakt dla klientów:
tel. +48 61 102 72 22
email: info@duon.pl

Przeczytaj również:

20 lat DUON Dystrybucja sp. z o.o.

Jak przebiega współpraca z dostawcą LNG? – na przykładzie DUON

Branże wybierające LNG, czyli z jakimi branżami współpracujemy

Grupa Tarczyński SA stawia na LNG

DUON partnerem strategicznym Kongresu Mięsnego 2020

DUON Dystrybucja dostarczy gaz ziemny do Grupy Producentów Rozsad Krasoń sp. z o.o.

DUON Dystrybucja dostarcza gaz ziemny do Gospodarstwa Ogrodniczego Piotr Kociszewski

Efektywna rewolucja – wykorzystanie LNG w przemyśle mięsnym

Dwie spółki ciepłownicze z Grupy GGE sprzedane – postawiliśmy kolejny krok w kierunku odejścia od węgla m.in. na rzecz gazu LNG

DUON Dystrybucja głównym odbiorcą LNG od PGNiG

Kategorie
Z życia branży
Tagi
DUON ekologia