Dwie spółki ciepłownicze z Grupy GGE sprzedane – postawiliśmy kolejny krok w kierunku odejścia od węgla m.in. na rzecz gazu LNG

Miło nam poinformować, iż w dniu 23 października 2020 roku doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży 100% udziałów spółki Idea98 oraz Ciepłownia Siemianowice przez Grupę GGE na rzecz polskiego inwestora branżowego – Term Generation.

grupa-gge

Idea98 oraz Ciepłownia Siemianowice

Idea98 oraz Ciepłownia Siemianowice to spółki ciepłownicze zajmujące się wytwarzaniem i dystrybucją ciepła w ramach 3 węglowych systemów ciepłowniczych zlokalizowanych w Siemianowicach, Pyskowicach i Tarnowskich Górach. W latach 2015 i 2016 spółki dołączyły do Grupy GGE.

Grupa GGE jest jedną z czołowych słowackich grup energetycznych, która jest obecna również w Polsce, Czechach i Serbii. Inwestuje w różne obszary przemysłu energetycznego, od produkcji i dystrybucji po dostawy. W skład Grupy wchodzą takie spółki, jak GGE, Elgas Energy czy DUON Dystrybucja – największy dostawca rozwiązań opartych na LNG w Polsce.

Dla Grupy GGE ta transakcja oznacza realizację założonej strategii związanej ze sprzedażą posiadanych aktywów węglowych i skupienie się na bardziej ekologicznych paliwach, jak np. gaz ziemny sieciowy czy też LNG do celów opałowych lub napędowych.

Cały proces sprzedażowy pilotował zespół transakcyjny Grant Thornton.